Tytuł projektu

Czy gmina to mieszkańcy?

Fundacja Batorego i Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają na cykl rozmów on-line pod patronatem tygodnika „Polityka”: „Próba. Polska w czasie epidemii”.

28 maja o 19:00 naszym gościem będzie Szymon Osowski, prawnik, prezes Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, z którym w 30. rocznicę samorządu terytorialnego porozmawiamy o sile i problemach lokalnych wspólnot oraz:

Rozmowy prowadzi Edwin Bendyk, członek Zarządu Fundacji Batorego, publicysta „Polityki”.
Zapraszamy na profil Fundacji Batorego na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaBatorego/

Nagrania z poprzednich rozmów w cyklu są dostępne na kanale Fundacji Batorego na YouTube: https://www.youtube.com/user/FundacjaBatorego/

***

Cykl “Próba. Polska w czasie epidemii” jest odpowiedzą na potrzeby sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się. Pandemia zaskoczyła cały świat, mimo że nie brakowało ostrzeżeń przed nadchodzącym zagrożeniem. Kryzys przez nią wywołany stał się także wielkim testem naszej demokracji i jakości władz państwowych, samorządu terytorialnego, społeczeństwa i solidarności obywatelskiej. Z ekspertkami i ekspertami porozmawiamy o tym, jak bliskie im sfery życia zareagowały na kryzys, jakie widzą zagrożenia i gdzie upatrują nadziei.

Miejsce: Cała Polska

Data: 28 maja 2020

Nazwa organizacji: Fundacja im. Stefana Batorego

Adres: ul. Sapieżyńska 10a

Osoba kontaktowa: Katarzyna Groblewska

E-mail: kgroblewska@batory.org.pl

Strona internetowa: zobacz

Rodzaj działalności: Organizacja pozarządowa